Monday 23rd of July 2018

logo

Garaże i wiaty w polskim gospodarstwie PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Thursday, 26 February 2009 00:00

Z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej, przed polskim rolnikiem postawiono szereg nowych wymagań. Największy nacisk postawiono na dostosowanie warunków sanitarnych, warunków związanych z ochroną środowiska oraz utrzymania zwierząt. Należy również zauważyć, że poziom gospodarowania zależy także od stopnia zmechanizowania gospodarstwa rolnego. Dotyczy to wyposażeń budynków inwentarskich i infrastruktury pomocniczej, jak również sprzętu i maszyn rolniczych. W obecnym czasie rynek sprzętu rolniczego jest bardzo bogaty. W zależności od wielkości gospodarstwa jak i od możliwości finansowych rolnik z powodzeniem może wyposażyć swoje zaplecze maszynowe w nowoczesne i ergonomiczne maszyny, które pozwolą na wydajną i łatwiejszą pracę w gospodarstwie. Niestety nowy sprzęt jest bardzo drogi i mimo szerokiej oferty niewielu rolników z niej korzysta. Większym powodzeniem cieszy się rynek sprzętu używanego, gdzie za mniejsze pieniądze można usprawnić swoje gospodarowanie. Ze względu na wartość nowoczesnych maszyn rolniczych warto o nie dbać. Regularne przeglądy techniczne i odpowiednia konserwacja gwarantuje dłuższą żywotność sprzętu. Warto również pomyśleć o odpowiednio dostosowanych garażach lub wiatach które pomogą odpowiednio zabezpieczyć sprzęt przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi, szczególnie w okresie zimowym.

Obecnie oferta budynków garażowych jest dość bogata. Można wybrać garaże oparte na konstrukcji stalowej obłożonej blachą lub wybrać ciągle jeszcze popularną tradycyjną metodę murowaną przy zastosowaniu suporexa (beton komórkowy). Rośnie również popularność hal łukowych także z przeznaczeniem na maszyny rolnicze. Maleje popularność, kiedyś dość często spotykanych wiat drewnianych. Przy wyborze odpowiedniego budynku garażowego szczególnie należy zwrócić uwagę na gabaryty maszyn które planujemy parkować. Odpowiednie dostosowanie proporcji obiektu (długość, szerokość, wysokość) jak i dobrze zaplanowane wielkości wrót, ułatwią manewrowanie w budynku. Pamiętajmy, że garaż na maszyny rolnicze wymaga pozwolenia na budowę a co za tym idzie projektu budowlanego. Obecnie na rynku jest duży wybór projektów gotowych co pozwala obniżyć koszty dokumentacji projektowej.

Pieniądze, które przeznaczymy na budowę garażu lub wiaty na pewno uda się zaoszczędzić na naprawach i konserwacji garażowanego sprzętu.

Last Updated on Monday, 23 March 2009 15:58
 

Polecamy...

 

 

 

 

Polecamy linki...

Statystyka

Content View Hits : 93932


Powered by Joomla!. Designed by: Free Joomla Theme, php5. Valid XHTML and CSS.